Na co jste se vždy chtěli zeptat?

Zde najdete odpovědi na nejběžnější otázky, které nám kladete. Chceme vám co nejvíce usnadnit vaši cestu ke správným informacím, proto jsme vytvořili tuto přehlednou sbírku odpovědí. Pokud máte nějaký dotaz, který zde nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Jak se stát sběrným místem?

Pro zřízení sběrného místa navštivte sekci Sběrná místa na našem webu: https://www.eltma.cz/sberna-mista, kde najdete Smlouvu o zřízení sběrného místa a Vstupní specifikaci. Oba tyto vyplněné dokumenty zašlete na naši korespondenční adresu ve dvou kopiích. Jakmile dokumenty fyzicky obdržíme a zpracujeme, přijdou vám na e-mail přihlašovací údaje do informačního systému Eltma a můžete zadat objednávku na svoz pneumatik.
Doporučujeme si projít i Všeobecné podmínky provozu sběrných míst, které taktéž najdete na našich webových stránkách, a které jsou součástí Smlouvy o zřízení a provozu sběrného místa. V nich se dozvíte, jak zpětný odběr funguje, jaká je minimální a maximální hmotnost potřebná pro správné zadání objednávky. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici na naší infolince nebo na e-mailové adrese info@eltma.cz.

Jak vyplnit vstupní specifikaci, konkrétně kolonky „vybavení a zabezpečení“ a „dostupnost pro dopravní a manipulační techniku“?

Do kolonky „Vybavení a zabezpečení“ se vyplňují informace o sběrném místě – zda je např. areál oplocený, disponuje kamerovým systémem atd. Dostatečné zabezpečení sběrného místa je důležité z důvodu, aby na sběrné místo nemohl kdokoliv kdykoliv odhodit jiný odpad.
Do kolonky „Dostupnost pro dopravní a manipulační techniku“ je potřeba vyplnit, zda je sběrné místo dostupné např. z hlavní komunikace, kterou projede nákladní auto s manipulační technikou, případně kamion, nebo naopak zda je sběrné místo dostupné z nezpevněné či úzké cesty apod. Těmito informacemi se řídí dopravce, který zajišťuje svozy a na sběrná místa tak může poslat vhodné auto.

Jaká je minimální objednávka svozu pneumatik?

Minimální objednávka dle našich Všeobecných podmínek provozu je 700 kg, což je v přepočtu asi 100 kusů pneumatik.

Potřebuji pomoct s přihlášením do systému z důvodu ztráty přihlašovacích údajů. Případně vytvořit registraci na novou osobu.

V případě ztráty přihlašovacích údajů prosím volejte na naši infolinku, případně napište na info@eltma.cz, kde Vám pomůžeme s aktualizací Vašich přihlašovacích údajů. Jestliže daná kontaktní osoba již ve firmě nefiguruje, je potřeba vytvořit novou kontaktní osobu. K tomu budeme potřebovat znát jméno a příjmení, e-mailovou adresu a telefonní kontakt. Nově vytvořené kontaktní osobě budou zaslány nové přihlašovací údaje.

Jak postupovat v případě změny údajů (změna adresy sběrného místa, změna IČO)?

V případě změny údajů nás kontaktujte vždy písemně – e-mailem. Pokud se mění jen adresa, nebo název sběrného místa, stačí vyplnit novou Vstupní specifikaci, kterou najdete na našich webových stránkách v sekci Sběrná místa, a zaslat nám ji poštou.
V případě, že se mění i IČO je potřeba zaslat novou Smlouvu o zřízení sběrného místa a Vstupní specifikaci.

Jak postupovat v případě ukončení podnikání?

Je potřeba nám zaslat písemnou výpověď, stačí i e-mailem. Na základě písemného vyjádření bude sběrné místo deaktivováno a smazáno z veřejné mapky uveřejněné na našich webových stránkách.