Na co jste se vždy chtěli zeptat?

Zde najdete odpovědi na nejběžnější otázky, které nám kladete. Chceme vám co nejvíce usnadnit vaši cestu ke správným informacím, proto jsme vytvořili tuto přehlednou sbírku odpovědí. Pokud máte nějaký dotaz, který zde nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Kde můžu odevzdat pneumatiky?

Použité pneumatiky lze odevzdat na našich sběrných místech zdarma. Mapku sběrných míst naleznete na našich webových stránkách: https://www.eltma.cz/zberna-miesta#map v sekci Sběrná místa.

Je zpětný odběr zdarma?

Ano, odevzdávání pneumatik je bez nároku na poplatek. Příspěvek za zpětný odběr a recyklaci byl již uhrazen při nákupu výrobku.

Kolik kusů pneumatik můžu odevzdat?

Odevzdávat pneumatiky je potřeba průběžně, nejlépe ihned po přezutí na nové pneumatiky. Pokud byste odevzdávali více kusů na jednom sběrném místě, mohou Vás z důvodu naplněné kapacity odmítnout.

Koupil jsem pozemek a jsou na něm pneumatiky, co s nimi?

V tomto případě se jedná o odpadní pneumatiky, které do zpětného odběru nepatří. Je potřeba kontaktovat některou z odpadních společností a domluvit se s nimi na svozu.

Jak postupovat v případě, že mi na sběrném místě odmítli převzít pneumatiky?

Pokud sběrné místo odmítlo převzít pneumatiky, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu na info@eltma.cz. V e-mailu prosím uveďte o jaké sběrné místo se jedná a stručně popište situaci. Eltma posléze sběrné místo kontaktuje a zjišťuje, z jakého důvodu pneumatiky odmítli převzít. Na vyjádření má sběrné místo 10 dní, po tuto dobu je dočasně zablokováno. V případě, že se situace opakuje, může Eltma uplatnit smluvní pokutu nebo se sběrným místem vypovědět smlouvu.
Vy mezitím můžete odevzdat pneumatiky na jakémkoliv jiném sběrném místě.